Koel beveiliging - gesloten koeling 1.3 m
Overzicht artikelenThermische koelbeveiliging voor cv-houtkachels met een gesloten koelspiraal. (ook wel koelklep genoemd)
Wanneer de cv-houtkachel boven de 97 graden komt zal de thermische koelbeveiligingklep automatisch openen en koud water door laten.
Het is verstandig een controle trechter bij te bestellen. Deze plaatst u in de uitgaande leiding van de koelbeveiliging. hiermee kunt u na enkele dagen na koelen controleren of de koel klep niet door lekt. Dit voorkomt langzaam doorrotten van de kachel of koelspiraal.
- Merk watts
- model sts 20
- lengte 1.3 m
- opent bij 97 graden
- maximaal 10 bar
- aansluitingen leidingen 3/4" binnen draad
- aansluiting dompel voeler 1/2" buiten draad
Werking en garantie van deze klep: (duidelijkheid om achteraf gedoe te voorkomen)
- Geen garantie, het is een gevoelig product, kan beschadigen tijdens montage, vervuilen en of beschadigen bij in werking komen (koeling) door vuil uit leiding systeem. Klep kan daarna schoongemaakt worden, maar dit is geen zekerheid dat het helpt. Hij kan door blijven lekken.
- Het is een koelklep voor als het mis gaat, test de klep niet zorg dat hij niet "nodig" is. Het is een beveiliging voor als het mis gaat. (Beter voorkomen dan genezen)
- Als er druk op de klep staat en hij is goed en netjes gemonteerd (zonder de sensor te knikken) dan werkt de klep zeker. Testen is niet nodig
- Bij gebruik als spui klep (andersom als bedoelt) wordt de klep zitting/rubber zo heet (stoom) dat deze smelt/soepel wordt en los schiet. Klep is dan direct afgeschreven.
- Wij monteren zelf 20 tot 40 van deze kleppen per jaar. Het is een goed product. Ze zijn nooit stuk nieuw uit de doos.
- Op discussie mails over garantie binnen twee jaar wordt niet ingegaan. Bovenstaand is duidelijk genoeg. Heeft u technische vragen? Dan helpen wij u graag verder.
- (wij geven geen garantie omdat de fabrikant hier ook niks mee doet. Zei zeggen dat de klep alleen stuk kan gaan door onkundige montage en in werking komen, in combinatie met vuil en hitte)
Voorraad artikel
Zie hier onze:
- knel koppelingen
- draad fittingen staal
- draad fittingen messing
- afsluiters cv, water en gas
- rvs aansluit slangen
- perskoppelingen staal en koper
- kunststof per koppelingen






